BLOG Z NÁJMU DO VLASTNÍHO

Přečtěte si naše nejnovější články o tématech, které zaujmou

7

Představení našeho projektu

Jak už název Z nájmu do vlastního napovídá, cílem projektu je pomoci lidem k pořízení vlastního bydlení. Vznikl jako reakce na dlouhodobě znepokojivou situaci na trhu realit a financí.

ČÍST DÁLE

Reálná čísla v praxi

Aby byl pro vás celý projekt lépe uchopitelný, tak jsem si v tomto článku připravil příklad. Jde o skutečné klienty, které mám ve svém portfoliu a kteří se aktivně  připravují na pořízení vlastního bydlení.

ČÍST DÁLE

Udělejte z dětí milionáře

Jen 1 000 Kč měsíčně stačí k tomu, aby se Váš potomek stal milionářem. Jak to udělat, kdy začít a hlavně co k tomu budete potřebovat se dozvíte v následujícím článku.

ČÍST DÁLE

Nic se mi nestane

Přemýšleli jste, ale někdy nad tím, co by se dělo pokud by to tentokrát nevyšlo a Vám by se něco stalo? Tak jako každý by měl mít zajištěný svůj majetek, tak bychom měli mít i ochráněný svůj zdroj příjmu.

ČÍST DÁLE

Buďte mamánci

Bydlíte stále ještě u rodičů? Začali jste už pracovat a víte, že do budoucna budete hledat nějaký nájem a poté se budete chtít přesunout Z nájmu do vlastního? V tomto článku se dozvíte jak na to.

ČÍST DÁLE

Peníze do strožochu

Známe to všichni, mít peníze pod polštářem nám dává určitou dávku bezpečí, protože máme rezervu, na kterou si můžeme okamžitě šáhnout a spotřebovat ji. Má to ovšem několik ALE.

ČÍST DÁLE

Proč začít investovat

Asi nejlépe tuto činnost popsal jeden z nejznámějších světových investorů Warren Buffett: „Investování je činnost, při níž se vzdáváme dnešní spotřeby ve snaze umožnit si větší spotřebu v budoucnosti.“ 

ČÍST DÁLE

Tornádo už nebude

Co vlastně je pojištění nemovitosti a domácnosti a jaký je v nich rozdíl? Na vysvětlení existuje jednoduchá poučka. Představte si Váš dům a ten otočte vzhůru nohama a odmyslete si střechu.

ČÍST DÁLE

Spotřebáky jsou super

Vánoce se blíží a většina z nás už přemýšlí, co svým nejbližším nadělí pod stromečkem. Možná i uvažujete nad věcmi na které zrovna nemáte dostatečné finanční prostředky kvůli neustálému zvyšování cen.

ČÍST DÁLE

Stavebko je boží

Stavební spoření patří historicky mezi nejvyužívanější finanční produkty v ČR, avšak v posledních letech jeho obliba klesá. Stavební spoření je považováno za konzervativní nástroj.

ČÍST DÁLE

Chci to hned

V dnešní době je populární dostat všechno okamžitě hned, bez čekání. Takový přístup může vést k nákupům bez rozmyšlení, k nedostatku finančních prostředků a k zadlužení.

ČÍST DÁLE

Utrácejte

Lidé místo toho, aby peníze, které jim zbydou navíc, rozumně investovali, tak utrácí za nepotřebné věci. To znamená, že chodí do práce, kterou nemají rádi a za peníze z ní si kupují věci, které nepotřebují.

ČÍST DÁLE

Jak na prachy

Vítáme vás v prvním měsíci tohoto roku. Věříme, že jako spousta dalších lidí jste si na konci roku dali určitá předsevzetí, která se prozatím snažíte dodržovat. A kdo z vás si řekl, že si udělá pořádek ve financích?

ČÍST DÁLE

Co by se mi mohlo stát

Obvyklá otázka lidí, kterým někdo navrhuje, aby si ochránil svůj vlastní příjem, proti nečekaným a nahodilým událostem, které často nemůže člověk ani ovlivnit.

ČÍST DÁLE

Na jistotu kašlu

Znáte někoho v okolí, kdo s penězi hospodaří tím stylem, že z výplaty zaplatí nezbytně nutné výdaje, během měsíce peníze utrácí za zábavu a na konci mu nezbude téměř nic?

ČÍST DÁLE

Důchodu se nedožiju

Otázky v kolika letech půjdeme do důchodu, jak vysoký důchod budeme mít, bude to stačit na uživení, zda se důchodu vůbec dožiji a další podobné pochybnosti proplouvají českou společností.

ČÍST DÁLE

Začnu později

Jedna z hlavních věcí, co lidé řeší, když chtějí začít investovat je správné načasování investice a čekají na nějaké tržní propady. Čekají až trhy propadnou, až bude lepší ekonomická situace, …

ČÍST DÁLE